СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Я МАЮ ПРАВО! Юстиція на кожен день

Рубрику створено у рамках реалізації укладеного між Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова і Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві Меморандуму про співпрацю у сфері освітньої діяльності та з метою реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!»

Посвідчення нотаріусами фактів, що мають юридичне значення

Одним із завдань нотаріату в Україні є посвідчення фактів, що мають юридичне значення, з метою надання їм юридичної вірогідності. Посвідчення окремих фактів, що передбачені ст. 34 Закону України «Про нотаріат» є юридичними діями. Главою 12 Закону України “Про нотаріат” врегульований порядок вчинення таких юридичних дій, як посвідчення фактів на прохання осіб, зокрема: що громадянин є живим (ст. 80); про перебування громадянина у певному місці (ст. 81); про час пред'явлення документа (ст. 83); про передачу заяв громадян, підприємств, установ та організацій (ст. 84). При вчиненні зазначених нотаріальних дій нотаріуси також керуються Главами 6 та 20 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (далі - Порядок), а також Правилами ведення нотаріального діловодства (далі — Правила).

Детальніше: Посвідчення нотаріусами фактів, що мають юридичне значення

Про державну реєстрацію змін до відомостей про структурне утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи

Право кожного громадянина на свободу об’єднання у політичні партії для захисту своїх прав і свобод та задоволення його потреб й інтересів гарантується Конституцією України. Політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах. Структурні утворення політичних партій покликані сприяти формуванню і вираженню політичної волі українців.

Детальніше: Про державну реєстрацію змін до відомостей про структурне утворення політичної партії, що не має...

Чи бути ринку землі в Україні?

Сьогодні багато дискусій точиться навколо питання мораторію щодо купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, який був запроваджений ще у 2002 році.
Тема зняття мораторію безліч разів піднімалася експертами та політиками протягом останніх років, проте повноцінного рішення щодо стратегії у цьому питанні досі немає.

Детальніше: Чи бути ринку землі в Україні?

Щодо процесуальних прав нотаріуса

Стаття 3 Закону України «Про нотаріат» визначає, що нотаріус - це уповноважена державою фізична особа, яка здійснює нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність, зокрема посвідчує права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняє інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.
Згідно зі статтею 59 Конституції України кожному громадянину гарантоване право на одержання правової допомоги. Нотаріат разом з іншими правовими інститутами забезпечує реалізацію цього конституційного права громадян.

Детальніше: Щодо процесуальних прав нотаріуса

Повторна видача документів про державну реєстрацію актів цивільного стану

Громадяни не рідко зіштовхуються з ситуацією коли втрачені ті чи інші документи, проте порядок їх відновлення для них не відомий.
У сфері державної реєстрації актів цивільного стану найбільш “популярними” документами для повторного отримання є свідоцтво про народження, шлюб, розлучення та зміну імені.
Причини виникнення необхідності в отриманні повторних документів можуть бути різними, як-то: втрата, пошкодження чи необхідність отримання документа нового зразка, потреба використовувати документ в іншій країні.
Отже, перше питання, яке виникає перед громадянами в такій ситуації - ЯК ОТРИМАТИ ДОКУМЕНТ?

Детальніше: Повторна видача документів про державну реєстрацію актів цивільного стану

   

Всього відвідувань  

5348142
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
2503
3937
19876
34209
75216
4370901
5348142

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2019-01-17 13:10:20
   

Хто на сайті?  

На сайті 66 гостей та відсутні користувачі

   

Випадкове зображення  

Карнаух_портрет_200_x_300.jpg
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Авторизація